Jak zorganizować firmowe spotkanie świąteczne – poradnik!

Nadchodzące święta to doskonała okazja, aby zorganizować integracyjne spotkanie dla pracowników. Przyjemny klimat, smaczny catering i drobne upominki dla zatrudnionych doskonale wpłyną na motywację, zaangażowanie kadry oraz pozytywny wizerunek całej firmy. Jak zorganizować święta w firmie, aby tego rodzaju event mógł być zrealizowany z sukcesem? Poznaj poradnik, w którym znajdują się podpowiedzi krok po kroku.

Miejsce świątecznego spotkania w firmie

Wiele zależy od liczby zatrudnionych pracowników, którzy pojawią się na firmowej Wigilii, natomiast jeśli miejsce pracy dysponuje salą konferencyjną, to właśnie ta przestrzeń stwarza idealne warunki do zorganizowania wspólnego spotkania.

Jeśli firma ma większy budżet albo warunki biurowe nie są wystarczające, aby móc zorganizować świąteczne spotkanie dla wszystkich pracowników, zaleca się wynajęcie sali albo skorzystanie z oferty licznych restauracji, pubów czy klubów. Trzeba przyznać, że już w listopadzie większość z nich dysponuje w tym zakresie konkretnymi propozycjami.

Świąteczne menu

W dobrym tonie jest zapewnienie tradycyjnych, świątecznych smakołyków, które pojawią się na wspólnym stole. W mniejszych firmach zdarza się, że to każdy z pracowników przynosi swoją popisową potrawę wigilijną, natomiast te większe z reguły stawiają na catering lub usługi restauracyjne z 12 potrawami w roli głównej.

Na stole do wspólnego biesiadowanie w gronie pracowników powinny znaleźć się przystawki i dania główne. Nie powinno zabraknąć słodkiego bufetu i napojów. Standardem są soki, kawa oraz herbata, natomiast coraz częściej pracownicy wznoszą toast lampką winą lub na stole pojawia się polska wódka. Wiele zależy oczywiście od indywidualnych uzgodnień, natomiast świąteczne spotkanie firmowe odbywają się z reguły po godzinach pracy, dlatego nie ma większych przeciwwskazań, aby zaproszeni mogli delektować się pysznymi koktajlami.

Prezenty dla pracowników

Święta to doskonały moment, aby pokazać, jak bardzo docenia się swoich pracowników. Miłym akcentem świątecznego spotkania wigilijnego będzie wręczenie drobnego, uniwersalnego upominku. Można przekazać również popularne bony zakupowe lub poinformować o dodatkowej premii finansowej dla wszystkich zatrudnionych. Nie ma wątpliwości, że nawet symboliczny podarunek wywoła szeroki uśmiech na twarzy każdego pracownika.

Atrakcje na świątecznym spotkaniu firmowym

Firmowa wigilia organizowana jest najczęściej w tej tradycyjnej formie, a główną atrakcję spotkania jest wspólne biesiadowanie przy stole z puszczonymi w tle kolędami. Oczywiście, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby taki wieczór urozmaicić. Firmy coraz częściej decydują się na dodatkowe atrakcje w postaci występu artystycznego znanego zespołu, wokalistki czy pokazu magika. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz budżetu, jaki został przeznaczony na organizację takiego wydarzenia. Współczesne wigilie firmowe bywają arcyinteresującymi wydarzeniami, którym towarzyszą także profesjonalni barmani serwujący poza tradycyjnymi trunkami, także klasyczne drinki. W ten nurt doskonale wpisze się klasyk nad klasykami – Negroni.

Blisko
Twój własny tekst © Copyright2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Blisko